Životnost akumulátorových baterií v poslední době v souvislosti se zdokonalením výrobního postupu vzrostla. Nicméně každá baterie jednou doslouží a vyvstává otázka, jak ekologicky naložit s původním obalem a pokud možno bez vyšších nákladů získat nový zdroj. Právě v takové situaci je velice výhodné nechat baterii repasovat - opravit.

Repase je ekonomický a ekologický způsob, jak renovovat vaše staré baterie. Původní baterii rozebereme a staré nefunkční články nahradíme za nové při zachování původního plastového pouzdra. Oblíbenou možností je i navýšení původní kapacity. Díky novým technologickým postupům je navíc nyní možné zvýšit kapacitu repasovaných baterií oproti původní hodnotě. Opravená baterie má tak stejné parametry, jako akumulátor nový, v mnoha případech dokonce svou životností a kapacitou nový akumulátor ještě převyšuje.

Kterých akumulátorových baterií se tedy případná možnost repase týká?
Opravy zahrnují skutečně téměř kompletní sortiment standardně vyráběných článků - počínaje NiCd, NiMH a Li-Ion akumulátorovými bateriemi, používanými do akumulátorového nářadí, záložních zdrojů pro nouzová osvětlení, přenosných telefonů, měřicích a regulačních zařízení, přes drobné domácí elektrospotřebiče či radiostanice až po zdroje svítilen a ručních vysavačů. Repase je prováděna výměnou všech článků v původní baterii.

Po bezplatné konzultaci je možné vyrobit i zcela nový typ baterie, který bude přesně vyhovovat požadavkům zákazníka a to svými elektrotechnickými charakteristikami (kapacitou, nabíjením, vybíjením), rozměrem, tvarem, typem vývodů či mechanickou a klimatickou odolností.